Kredyt

Kredyt doradcy – na co zwracać uwagę przy ich wyborze

Kredyt hipoteczny z pośrednictwa – korzystając z dobrej koniunktury na rynku, firmy pośrednictwa finansowego powstawały szybko i szybko rosły. Ale czy można im zaufać? Doradcy finansowi mogą dokonać przeglądu wielu ofert, wielu banków i wielu instytucji finansowych – w związku z tym, kredytobiorca ma lepszy wybór i większe możliwości dobrania takiej oferty która jest dla read more »

Rodzina na swoim a rynek wtórny

Rodzina na swoim to do niedawna jedno z najpopularniejszych rozwiązań przy wyborze kredytu mieszkaniowego. Zmiany wprowadzone do programu przez rząd wykluczą dofinansowanie mieszkań na rynku wtórnym. Mieszkania używane w blokach z wielkiej płyty, prawdopodobnie w pierwszej kolejności, stracą swoją wartość. Gdy nie będzie można ich kupić z rządowym dofinansowaniem spadnie też ich atrakcyjność na rynku. read more »

LIBOR, WIBOR, kredyt a inflacja – czyli wszystko o stopach procentowych

Stopa procentowa tak naprawdę jest procentem który musimy oddać komuś pożyczając 100 złotych, czyli upraszczając jeżeli stopa wynosi 5 procent to za rok musimy oddać ze stu złotych sto pięć. Stopy ustala Narodowy Bank Polski biorąc pod uwagę to jaka jest inflacja; głównie uważa się złą sytuacje w której inflacja jest powyżej stóp. Rola Narodowego read more »

Kredyt i jego koszty – ile kosztuje i za co płacimy

Kredyt tak naprawdę można wziąć na wszystko. Musimy sobie tylko sprecyzować na co chcemy ten kredyt dobierając jego odpowiednią formę, na przykład kredyt mieszkaniowy. Cena kredytu mieszkaniowego sprowadza się de facto głównie do dwóch czynników: oprocentowania oraz opłaty za uruchomienie kredytu. Oprócz kapitału będziemy musieli zapłacić prowizję, odsetki i mnóstwo innych opłat które w sumie read more »

Kredyt z ratą stałą czy malejącą?

Wybierając kredyt powinniśmy sobie zdawać sprawę że od nas jako klientów banków wiele zależy. A mianowicie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego nasz portfel dochodowy czy też oszczędnościowy może głęboko wpłynąć na sposób spłaty kredytu. Kredyt hipoteczny powinniśmy brać na – raty stałe czy malejące? Raty stałe to takie które zmieniają się wyłącznie wraz ze zmianą oprocentowania. read more »

Kredyt a pożyczka

Często mówiąc o kredycie i pożyczce używamy tych pojęć zamiennie tymczasem nie są one synonimami. Podstawowa różnica między kredytem a pożyczką polega na tym że w przypadku tej ostatniej nie musimy określić celu na jaki przeznaczymy pożyczone pieniądze, innymi słowy możemy je wydać na co chcemy. Pożyczki może na udzielić każda osoba fizyczna lub instytucja, krewny, znajomy, read more »

Kontakt   O Nas   Polityka Prywatności

Copyright 2010-2012 Tani Kredyt Hipoteczny