Wiadomości

Kredyty hipoteczne a ustawa antyspreadowa

Od 23 sierpnia w życie weszła w ekspresowym tempie, uchwalona przez sejm i podpisana przez prezydenta, tzw. ustawa antyspreadowa. Zgodnie z nią kredytobiorca zadłużony w obcej walucie (np. w szwajcarskim franku) będzie mógł spłacać raty w kasie lub przelewem walutą bezpośrednio kupioną w kantorze lub w innym banku gdzie kosztuje ona mniej. Według nowych przepisów read more »

Rata kredytu hipotecznego w CHF

W maju wartość pożyczek w walucie obcej wynosiła blisko 170 miliardów złotych. Jak wiadomo większą część tych pożyczek stanowią kredyty hipoteczne w CHF. Rata kredytów zaciąganych we franku wzrosła o kilkaset złotych jednak na razie banki nie żądają dodatkowych zabezpieczeń tych kredytów. Kredyt walutowy czy złotówkowy Gdy sytuacja na rynkach światowych była stabilna, czyli przed read more »

Kredyty hipoteczne promocje – Bank BGŻ

Kredyty hipoteczne banku BGŻ na promocyjnych warunkach aż do końca lipca. Bank BGŻ przedłuża promocję, polegającą na obniżeniu marży kredytów hipotecznych i budowlanych. W ramach aktualnej promocji kredytobiorcy z dobrą historią kredytową mogą liczyć na atrakcyjną marżę (obniżoną nawet do 0,95 proc., z RRSO od 5,5 proc.), oraz na 0% prowizji – jeśli posiadają lub read more »

Kredyt hipoteczny w złotówkach najchętniej udzielany

Kredyt hipoteczny w złotówkach to najchętniej udzielany kredyt – wynika z raportu Związku Banków Polskich. ZBP informuje że, w 1 kwartale 2011 roku, aż 80,6% nowo udzielonych kredytów hipotecznych to kredyty w PLN. Następne na liście są kredyty w euro oraz we frankach. Wysoki kurs franka powoduje że raty kredytów hipotecznych wciąż mamy na dotkliwie read more »

Kredyty mieszkaniowe w Banku Pocztowym z niższą marżą

Bank Pocztowy obniża marże kredytów mieszkaniowych. W ramach wakacyjnej promocji kredyty mieszkaniowe, oraz kredyty mieszkaniowe w programie Rodzina na swoim, są dostępne bez prowizji z marżą wynoszącą 1,25%. Nowa promocja ma potrwać do 20 sierpnia br. W dniach od 20 czerwca do 20 sierpnia br. osoby starające się o kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym mogą read more »

Kredyt mieszkaniowy w EUR – Deutsche Bank obniża marże

Kredyt mieszkaniowy w euro z marżą już od 1,3% jest dostępny w Deutsche Bank PBC. Bank obniżył marże kredytów mieszkaniowych w EUR o 0,1% dla LTV do 90%, natomiast powyżej tego poziomu – o 0,2%. Dodatkowo oferta promocyjna Deutsche Banku oferuje zniesienie opłaty wstępnej za inspekcję nieruchomości. Kredyt hipoteczny w Deutsche Banku, w zależności od read more »

Ranking kredytów hipotecznych – Czerwiec 2011

Kredyty hipoteczne w złotych to najpopularniejsze kredyty jakie zaciągają Polacy – wynika z najnowszego raportu Invigo. W sumie w I kwartale 2011 r. około 80 proc. wartości portfela kredytów hipotecznych stanowiły kredyty w PLN. Dla porównania, w portfelu udzielonych kredytów, jedynie 13,2 proc. stanowiły kredyty w EUR. Invigo przeanalizowało najlepsze propozycje kredytów hipotecznych na czerwiec read more »

Najlepszy kredyt hipoteczny – z dodatkami czy bez?

Osoby biorące kredyty hipoteczne często spotykają się z pojęciem – cross-sellingu. Co to jest cross-sell i na czym polega, czy możemy na nim zaoszczędzić czy też stracić, oraz jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny z dodatkami? O tym wszystkim, i nie tylko, w poniższym artykule. Cross-selling w banku Cross-sell to sprzedaż krzyżowa polegająca na tym że read more »

Kredyt hipoteczny w PLN, EUR, czy CHF?

Kredyt hipoteczny w PLN, EUR, czy CHF – to słuszne pytanie które zadają sobie niemal wszyscy kredytobiorcy. Kredyty walutowe niosą ze sobą niepokój ale ciągle są tańsze od tych w krajowej walucie. Eksperci twierdzą że kredyt mieszkaniowy w obcej walucie jest głównie przeznaczony dla osób odpornych na nieprzewidziane scenariusze. Dla tych którzy nie mogą spać read more »

Rynek nieruchomości a kredyty hipoteczne

Większość ekspertów twierdzi że jest to bardzo dobry okres na zaciągnięcie kredytu hipotecznego – głownie z dwóch względów: sytuacja na rynku mieszkaniowym jest coraz lepsza, a banki nie poprzestają na rozpoczętych promocjach hipotecznych i wprowadzają coraz to nowsze. Na rynku mieszkaniowym w kolejnych miesiącach można się spodziewać spadku średnich cen ofertowych. Ma to wynikać z read more »

Kontakt   O Nas   Polityka Prywatności

Copyright 2010-2011 Tani Kredyt Hipoteczny