Ranking kredytów hipotecznych – Czerwiec 2011

Kredyty hipoteczne w złotych to najpopularniejsze kredyty jakie zaciągają Polacy – wynika z najnowszego raportu Invigo. W sumie w I kwartale 2011 r. około 80 proc. wartości portfela kredytów hipotecznych stanowiły kredyty w PLN. Dla porównania, w portfelu udzielonych kredytów, jedynie 13,2 proc. stanowiły kredyty w EUR.

Invigo przeanalizowało najlepsze propozycje kredytów hipotecznych na czerwiec 2011 r. Ranking jest opracowany na podstawie ofert dla klienta w wieku 30 lat który szuka kredytu na mieszkanie o powierzchni 30 m2 i wartości 250 tys. zł. Kredyt ma wynieść 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat.

Ranking kredytów hipotecznych w PLN – czerwiec 2011 r.

Okazuje się, że obecnie najniższą ratę miesięczną zapłacimy wybierając kredyt hipoteczny w banku Nordea. W tym banku comiesięczna rata wyniesie 1104 zł. Bank ten oferuje zdecydowanie najniższe oprocentowanie oraz marże kredytu. Jednak, warto dodać, że klienci którzy zdecydują się na kredyt w tym banku, muszą się liczyć z wysokim kosztem jego uruchomienia. Przykładem jest prowizja w wysokości 1,5%. Na drugiej pozycji rankingu znajduje się DNB Nord. W przypadku oferty tego banku comiesięczna rata wynosi 1129 zł. Wybierając kredyt w DNB Nord otrzymamy marże w wysokości – 1,0 proc., tylko i wyłącznie jeśli zdecydujemy się na otworzenie konta (z deklaracją wpływów w wysokości 5 tys. zł.), pozyskaniem karty kredytowej oraz pakietu ubezpieczeń. Na kolejnej pozycji zestawienia znajduje się Pekao SA. Wybierając ofertę tego banku klient nie będzie musiał opłacać prowizji. Bank ten oferuje najniższe koszty uruchomienia kredytu na rynku – tylko 129 zł. Kolejne propozycje warte rozważenia to oferty Eurobanku i Lukas Banku. Tutaj comiesięczne raty kredytu są o niewiele wyższe od liderów zestawienia, jednak wyższe są koszty uruchomienia oraz comiesięczne koszty ubezpieczenia.

Ranking kredytów hipotecznych w EUR – czerwiec 2011 r.

W rankingu kredytów hipotecznych w Euro prowadzi DNB Nord. Wybierając ofertę tego banku nasza comiesięczna rata wyniesie 892 zł. Warto dodać, że aby skorzystać z promocji – 0 proc. prowizji w pierwszym roku kredytowania, klient musi otworzyć konto (z deklaracją regularnych wpływów – min. 5 tys. zł), wykupić kartę kredytową oraz pakiet ubezpieczeń. Na drugim miejscu zestawienia kredytów denominowanych w Euro znajduje się Kredyt Bank. Klienci tego banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty, w której skład wchodzi 0% prowizja oraz 2% marża. Promocja obowiązuje do 30 czerwca bieżącego roku i jest powiązana z założeniem konta, karty kredytowej oraz wykupieniem pakietu ubezpieczeń. Kolejne pozycje zestawienia okupują MultiBank oraz Deutsche Bank. Obydwa banki oferują promocyjną marżę pod warunkiem że klient uruchomi konto oraz kartę kredytową. W przypadku MultiBank klient który zdecyduje się na zakup produktu ubezpieczeniowego “Bezpieczna Spłata”, otrzyma prowizje w wysokości 0 proc.

Ranking kredytów hipotecznych w CHF – czerwiec 2011 r.

Osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny w CHF zapłacą nieco niższą miesięczną ratę kredytu niż Ci wybierający kredyt złotówkowy, ale wyższą niż przy wyborze EUR. W zestawieniu kredytów denominowanych w szwajcarskiej walucie prowadzi Bank BPH. Klient, który skorzysta z oferty banku otrzyma odpowiednio marże w wysokości 2,9 proc. oraz 3,15 proc. oprocentowanie.

Czytaj również:
# Banki które oferują najniższe marże kredytów hipotecznych w PLN – Maj 2011
# Cross-selling w banku czyli najlepszy kredyt hipoteczny – z dodatkami czy bez?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes:

Kontakt   O Nas   Polityka Prywatności

Copyright 2010-2012 Tani Kredyt Hipoteczny