Stopy Procentowe

Ile się płaci za kredyt w banku? Dlaczego tak dużo? Skorzystaj z pomocy RRSO

Na bankowych ulotkach łatwo znajdziemy wysokość oprocentowania, ale to nie są wszystkie koszty jakie ponosimy przy zaciągnięciu kredytu. Lepszym parametrem jest parametr o długiej nazwie – rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). Na bankowych ulotkach można ją znaleźć ale trudno, ponieważ zazwyczaj jest napisana małymi literkami. Jednak jeszcze trudniej jest zrozumieć czym jest ten parametr i read more »

Kredyty hipoteczne na wyższych stopach

Kredyty hipoteczne – zmiany ich cen i oprocentowania zależą od wielu rynkowych czynników, między innymi, wysokości bezrobocia. Ostatnia informacja o poziomie bezrobocia podana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Pieniężnej – trzynaście i jedna dziesiąta procent – w kontekście makroekonomicznym nie jest specjalnie dobrą wiadomością, tym bardziej mimo tego że zbliża się okres letni, a więc read more »

LIBOR, WIBOR, kredyt a inflacja – czyli wszystko o stopach procentowych

Stopa procentowa tak naprawdę jest procentem który musimy oddać komuś pożyczając 100 złotych, czyli upraszczając jeżeli stopa wynosi 5 procent to za rok musimy oddać ze stu złotych sto pięć. Stopy ustala Narodowy Bank Polski biorąc pod uwagę to jaka jest inflacja; głównie uważa się złą sytuacje w której inflacja jest powyżej stóp. Rola Narodowego read more »

Kontakt   O Nas   Polityka Prywatności

Copyright 2010-2011 Tani Kredyt Hipoteczny