Poradnik

Kredyt hipoteczny i kłopoty z jego spłatą. Co robić?

Kredyt hipoteczny to duże wyzwanie i bardzo poważne zobowiązanie. Zaciągając kredyt hipoteczny powinniśmy się głęboko zastanowić czy będziemy w stanie go spłacić, no bo w bankach możemy przestraszyć się wielu rzeczy ale największy lęk sprawiają kłopoty związane ze spłatą kredytu hipotecznego. Jak wiadomo, niektóre osoby muszą wydać na niego nawet po kilka tysięcy złotych. Jest read more »

Kredyty hipoteczne a ustawa antyspreadowa

Od 23 sierpnia w życie weszła w ekspresowym tempie, uchwalona przez sejm i podpisana przez prezydenta, tzw. ustawa antyspreadowa. Zgodnie z nią kredytobiorca zadłużony w obcej walucie (np. w szwajcarskim franku) będzie mógł spłacać raty w kasie lub przelewem walutą bezpośrednio kupioną w kantorze lub w innym banku gdzie kosztuje ona mniej. Według nowych przepisów read more »

Kredyt hipoteczny w CHF 2011

Kurs franka bije historyczne rekordy, a eksperci głoszą że cena szwajcarskiej waluty może jeszcze wzrosnąć. Dla osób które zaciągnęły kredyt hipoteczny w CHF oznacza to zdecydowanie wyższe raty kredytowe. Co zrobić jeżeli posiadamy kredyt we frankach, czy przewalutowanie to rozsądna decyzja, oraz co zrobić jeśli wartość mieszkania jest niższa od wartości spłacanego kredytu? O tym read more »

Najtańsze kredyty hipoteczne

Najtańsze kredyty hipoteczne reklamuje prawie każdy bank. Jednak nie wszystko jest tak piękne i proste jak prezentują to telewizyjne reklamy. Chcąc znaleźć tani kredyt hipoteczny musimy uważnie czytać umowy i zwracać uwagę na długoterminowe oprocentowanie wybranego przez nas kredytu. Banki stosują różne metody aby pozyskać klienta. Jedną z najczęściej stosowanych metod, mających na celu przyciągnięcie read more »

Rata kredytu hipotecznego w CHF

W maju wartość pożyczek w walucie obcej wynosiła blisko 170 miliardów złotych. Jak wiadomo większą część tych pożyczek stanowią kredyty hipoteczne w CHF. Rata kredytów zaciąganych we franku wzrosła o kilkaset złotych jednak na razie banki nie żądają dodatkowych zabezpieczeń tych kredytów. Kredyt walutowy czy złotówkowy Gdy sytuacja na rynkach światowych była stabilna, czyli przed read more »

Najlepszy kredyt hipoteczny – z dodatkami czy bez?

Osoby biorące kredyty hipoteczne często spotykają się z pojęciem – cross-sellingu. Co to jest cross-sell i na czym polega, czy możemy na nim zaoszczędzić czy też stracić, oraz jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny z dodatkami? O tym wszystkim, i nie tylko, w poniższym artykule. Cross-selling w banku Cross-sell to sprzedaż krzyżowa polegająca na tym że read more »

Kredyt hipoteczny w PLN, EUR, czy CHF?

Kredyt hipoteczny w PLN, EUR, czy CHF – to słuszne pytanie które zadają sobie niemal wszyscy kredytobiorcy. Kredyty walutowe niosą ze sobą niepokój ale ciągle są tańsze od tych w krajowej walucie. Eksperci twierdzą że kredyt mieszkaniowy w obcej walucie jest głównie przeznaczony dla osób odpornych na nieprzewidziane scenariusze. Dla tych którzy nie mogą spać read more »

Kredyt hipoteczny na 100% wartości nieruchomości

Ostatnio rynek nieruchomości cieszy się dużym zainteresowaniem dlatego banki coraz to bardziej powiększają swoją aktywność w pozyskaniu nowych klientów na produkty hipoteczne. Kredyt hipoteczny na 100% wartości nieruchomości ciągle znacząco prowadzi w wiosennych ofertach banków, aczkolwiek zdarzają się również propozycje kredytów na 120% LTV, przykładem jest oferta Alior Banku. Kredyt mieszkaniowy w Alior Bank reklamowany read more »

Kredyt hipoteczny a inflacja

Zaciągając kredyt hipoteczny razem z bankiem, doradcą, lub inną instytucją finansową, ustalamy warunki kredytowej spłaty. Dostajemy dokładną tabelę rat, informacje o oprocentowaniu, prowizji i innych kosztach. Wydaje nam się że wszystko jest już ustalone, jednak niestety tak do końca nie jest. Otóż, jest jeszcze jeden czynnik który bezpośrednio wpływa na wysokość raty naszego kredytu, tym read more »

Kredyt hipoteczny z nieuczciwie podwyższoną marżą? Żądaj zwrotu pieniędzy.

Klienci polskich banków którzy musieli niesłusznie zapłacić podwyższoną marże, między wpisaniem hipoteki do księgi wieczystej a uznaniem tego przez bank, mogą odzyskać swoje pieniądze. Każdy kredytobiorca który ma kredyt hipoteczny może się zwrócić o zwrot pobranych nienależnie pieniędzy. Co miesiąc kilka milionów Polaków zanosi swoje pieniądze do banku na ratę kredytu hipotecznego. Należy pamiętać że read more »

Kontakt   O Nas   Polityka Prywatności

Copyright 2010-2011 Tani Kredyt Hipoteczny