Rynek nieruchomości a kredyty hipoteczne

Większość ekspertów twierdzi że jest to bardzo dobry okres na zaciągnięcie kredytu hipotecznego – głownie z dwóch względów: sytuacja na rynku mieszkaniowym jest coraz lepsza, a banki nie poprzestają na rozpoczętych promocjach hipotecznych i wprowadzają coraz to nowsze.

Na rynku mieszkaniowym w kolejnych miesiącach można się spodziewać spadku średnich cen ofertowych. Ma to wynikać z rozpoczynającego się okresu urlopowego, z niepewności na rynkach finansowych (przekładającej się na większe ryzyko zaciągania kredytów walutowych), oraz z rosnącej podaży ofert na konkurującym rynku pierwotnym.

Średnie ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym

Jak wybrać najlepszy kredyt?
Eksperci twierdzą że dobry moment na znalezienie najlepszego kredytu będzie wtedy kiedy znajdziemy dobre i ciekawe mieszkanie. Jednak zanim zabierzemy się za szukanie mieszkania dobrze jest sprawdzić swoją zdolność kredytową, no bo przecież nie chcemy szukać mieszkania za pół miliona gdy banki nie są nam w stanie dać więcej niż trzysta tysięcy.

Banki oferują coraz tańsze kredyty mieszkaniowe, najczęściej obniżając marże wliczane w oprocentowanie. Dziś można już znaleźć oferty z marżą poniżej 1 proc. Nasz majowy ranking kredyt hipoteczny z najniższą marżą (opublikowany kilka dni temu) wskazał aż 10 banków które oferuje marże kredytu poniżej 1 proc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kontakt   O Nas   Polityka Prywatności

Copyright 2010-2011 Tani Kredyt Hipoteczny