Kredyt w euro czy złotówkach 2011

W obecnej sytuacji kredyty mieszkaniowe w euro mogą okazać się bardzo dobrą inwestycją. W dystansie istnieje duże prawdopodobieństwo że euro będzie albo na podobnym poziomie w stosunku do złotówki albo może się nawet osłabić. Jeżeli gospodarka jest silna to silną ma walutę. W tej chwili to co dzieje się w Eurolandzie nie pozwala na to by liczyć że euro się wzmocni w stosunku do złotówki. Nasza gospodarka trzyma się bardzo dobrze w związku z tym jest duża szansa że za lat dwa czy trzy euro będzie kosztowało nie cztery złote a trzy złote. Niektórzy uważają że to za bardzo optymistyczne założenie więc popatrzmy na to w najgorszym momencie kiedy można było brać kredyt walutowy. Był to lipiec 2008 kiedy frank szwajcarski kosztował dwa złote – nawet troszkę mniej. Wtedy kredytobiorca miał do wyboru wziąć kredyt mieszkaniowy w złotówkach lub we frankach. Wziął we frankach ponieważ chciał zaoszczędzić na racie. Jeśli ta osoba nie zamierzała kredytu nadpłacać a więc interesowało ją, i dalej interesuje, tylko jeden parametr – wysokość miesięcznej raty. To w ciągu tych dwóch lat, mimo że zadłużenie tego kredytobiorcy wzrosło a nie zmalało (wzrosło do prawie 50 procent), zarobiłby około 10 tysięcy złotych i wciąż miałby ratę niższą o sto złotych (bierzemy tu pod uwagę kredyt na 300 tysięcy) niż wtedy gdyby się zdecydował na kredyt złotówkowy. Na dzień dzisiejszy frank szwajcarski byłby bardzo dobrą walutą lecz w tej chwili jest nie osiągalny a jak jest osiągalny to po dosyć wysokiej cenie z tego względu w tej chwili w miejsce franka wchodzi euro. Niestety jak wiadomo kredyt walutowy na polskim rynku może być nie na długo. Miejmy nadzieje że uda się tą lukratywną opcje kredytową utrzymać.
Podsumowując nie zapominajmy że jeśli zdecydujemy się na kredyt walutowy to co pewien czas będziemy przeżywać dreszczyk emocji kiedy wybrana przez nas waluta podskoczy. Jednak w sumie na każdej racie możemy wygrać kilka set złotych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kontakt   O Nas   Polityka Prywatności

Copyright 2010-2011 Tani Kredyt Hipoteczny