Rodzina na swoim – do kiedy?

Kredyty hipoteczne z finansowym wsparciem państwa mają dobiec końca. W przyszłym tygodniu sejmowa podkomisja zajmie się projektem zmian w programie “rodzina na swoim”. Na główne założenia rządowej propozycji składają się przede wszystkim: ograniczenie programu rodzina na swoim do rynku pierwotnego, ograniczenie wieku kredytobiorców do 35 lat, ograniczenie przyjmowania wniosków do dnia 31 grudnia 2012 roku, oraz znacząca obniżka limitów cenowych.

Domy z rządowym dofinansowaniem buduje ponad siedemnaście tysięcy małżeństw. Ponad osiemdziesiąt tysięcy kupiło mieszkania – nowe lub z drugiej ręki.

Początki rodziny na swoim nie były zachęcające, przez niskie limity cen metra kwadratowego dopłaty dostawało zaledwie kilka procent rodzin kupujących mieszkania na kredyt. Po tym jak dwa lata temu zmieniły się zasady dofinansowania klienci mogą, dosłownie, przebierać w ofertach. W tej chwili limity cenowe są tak wysokie że można kupić mieszkanie prawie w każdej części dużego miasta – o ile nie będzie miało więcej niż siedemdziesiąt pięć metrów kwadratowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kontakt   O Nas   Polityka Prywatności

Copyright 2010-2011 Tani Kredyt Hipoteczny